Tyrimas: išaugusios šildymo kainos skatina gyventojus atnaujinti savo būstą

Daugiau nei pusę (56 proc.) šalies gyventojų, gyvenančių renovuotinuose daugiabučiuose, išaugusios šildymo kainos skatina galvoti apie savo namo atnaujinimą. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) atliktas Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.
Respondentų, gyvenančių daugiabučiuose, pastatytuose iki 1993 m., buvo prašoma atsakyti, ar šildymo kainų augimas skatina juos galvoti apie būsto renovaciją.
Rezultatai atskleidė, jog 56 proc. apklaustųjų išaugusios kainos paskatino galvoti apie būsto atnaujinimą. Tarp teigiančiųjų, kad šildymo kainos juos paskatino galvoti apie namo atnaujinimą, dažniau buvo didžiųjų miestų ir rajonų centrų gyventojai.
Šis tyrimas išryškino dar vieną svarbų aspektą – stipriai besikeičiantį gyventojų požiūrį į alternatyvius energijos šaltinius. Didžioji dauguma (80 proc.) renovuotinų daugiabučių gyventojų, kurie būtų linkę atnaujinti savo būstą, nurodo, kad šildymo kainų augimas skatina juos atnaujinant būstą diegti alternatyvius energijos šaltinius.

Dalintis socialiniuose tinkluose