Tyrime „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2021“ APVA įvertinta aukščiausiais balais

Šią savaitę visuomenei pristatytas Specialiųjų tyrimų tarnybos inicijuotas tyrimas „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2021“, kuriame įvardyta, kad per 2021 metus nei vienas apklausoje dalyvavęs respondentas Aplinkos projektų valdymo agentūroje (toliau – APVA) nėra susidūręs su kyšio reikalavimu ar yra davęs kyšį, o suteiktų paslaugų kokybę įvertino tik teigiamai.
„Iš tiesų labai džiaugiamės tokiais tyrimo rezultatais. Tai mūsų nuoseklaus darbo ir kasdienių paslaugų įvertinimas,“ – teigia APVA direktorius Ignotas Šalavėjus.
Šiame tyrime dalyvavo trys tikslinės grupės – šalies gyventojai, verslo įmonių vadovai ir valstybės tarnautojai. Pagrindinis tyrimo tikslas – įvertinti korupcinę situaciją Lietuvoje bei palyginti ją su ankstesnių metų rezultatais.
APVA veikla šiame tyrime buvo vertinta keliais pjūviais – nustatytas kyšio prievartavimo ar davimo indeksas bei įvertinta suteiktų paslaugų kokybė.
Į klausimus „ar tvarkant reikalus šioje institucijoje, valstybės tarnautojai jums leido suprasti, kad norėtų gauti pinigų ar kitos naudos“ ir „(…) ar davėte  pinigų ar kitos naudos“ visų respondentų atsakymai buvo neigiami, t. y. per 2021 m. nei vienas respondentas nėra susidūręs su kyšio reikalavimu ar yra davęs kyšį.
Aukščiausiais balais įvertinta ir APVA teikiamų paslaugų kokybė. Į klausimą „Ar tvarkant reikalus šioje institucijoje buvote patenkintas suteiktų paslaugų kokybe?“ visi (100 proc.) atsakymai buvo teigiami.

Dalintis socialiniuose tinkluose