Usėnai gyvens civilizuotai – čia baigiama vandentvarkos įrenginių statyba

Baigiamas įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Šilutės rajone (Šilutėje, Katyčiuose, Usėnuose, Žemaitkiemyje)“. Projektas finansuojamas pagal 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.

 

Bendra projekto vertė – daugiau kaip 1,835 mln. eurų, ES struktūriniai fondai skyrė per 1,642 mln. eurų. Projektą įgyvendinti numatyta per 18 mėnesių – iki 2015 m. gruodžio 31 d.

 

Usėnuose ir Žemaitkiemyje jau pakloti magistraliniai nuotekų surinkimo ir vandentiekio vamzdynai, o vietos gyventojams teks suskubti prijungti savo sodybų nuotekų sistemas prie naujai paklotų tinklų.

 

Usėniškiai dėl tokios naujovės pretenzijų nereiškia, nes mano, kad jau atėjo laikas tvarkytis civilizuotai.

 

Darbų pabaiga Usėnuose – dar ne projekto pabaiga

 

Šilutės rajone modernizuoti vandentvarkos ūkį iš Europos Sąjungos skirtų lėšų buvo pradėta dar 2006-aisiais, to modernizavimo esmė – vandentvarkos infrastruktūros gerinimas rajone.

 

Šiuo metu vykdomas projektas  padės išplėsti centralizuotus nuotekų tinklus rajone: Šilutės miesto Laisvės kvartale, Katyčiuose, Usėnuose ir Žemaitkiemyje. Planuojama pakloti apie 17,970 km nuotekų tinklų, kurie bus tiesiami: Šilutėje – apie 910 m nuotekų tinklų ir 1 nuotekų siurblinė, Katyčiuose – apie 7300 m nuotekų tinklų  ir 6 nuotekų siurblinės, Usėnuose – apie 5870 m nuotekų tinklų ir 3 nuotekų siurblinės, Žemaitkiemyje – apie 3890 m nuotekų tinklų ir 2 nuotekų siurblinės.

 

„Nors Usėnuose projektą jau baigiame įgyvendinti, tačiau tai nereiškia, kad ir rajone bus baigtas vandentiekio ir kanalizacijos tinklų modernizavimo procesas. Iki pabaigos – dar toli, ir dar liks daug mažesnių gyvenviečių, kuriose nėra šiuolaikiškų vandentvarkos įrenginių“, – sakė „Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas.

 

Tose likusiose gyvenvietėse kanalizacijos tinklai bus tiesiami pagal 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų investicijų veiksmų programą. Šiuo metu tam jau ruošiami techniniai projektai ir paraiškos finansavimui gauti.

 

Gyventojai supranta taršos mažinimo svarbą

 

Praėjusią savaitę Usėnų ir gretimo Žemaitkiemio kaimo gyventojus į susitikimą pakvietė UAB „Šilutės vandenys“ vadovai. Į susitikimą su „Šilutės vandenų“ atstovais ir darbus Usėnų seniūnijoje atliekančios UAB „Kvėdarsta“ vadovais atvykę usėniškiai domėjosi bendra rajono situacija. A. Markvaldas priminė, kad įgyvendinus projektą bus užtikrintas ilgalaikis nuotekų tvarkymo paslaugų teikimas gyventojams ir įmonėms. Kai visos nuotekos pateks į valymo įrenginius, sumažės paviršinių ir požeminių vandenų tarša, vadinasi, gerės ir visų mūsų aplinkos būklė.

 

Vandentiekininkų vadovas sakė jau pastebėjęs, kad mūsų rajono gyventojai nėra abejingi aplinkos būklei, gerai suvokia, kad nuo to, kokia bus ekologinė aplinkos situacija, priklauso ir mūsų visų sveikata.

 

Pasak „Šilutės vandenų“ vadovo, galima pasidžiaugti, kad iki šiol visuose rajono kampeliuose prie naujai paklotų kanalizacijos tinklų jungėsi pakankamai daug gyventojų.

 

Nuotekomis teršė Veižo upelį

 

Į susitikimą su vandentiekininkais usėniškiai sukviečiami jau ne pirmą kartą, apie būsimus darbus Usėnų ir Žemaitkiemio gatvėse, o kartu ir gyventojų laukiančius kai kuriuos nepatogumus jiems jau buvo pasakota pernai. Ir šįkart šių gyvenviečių žmonėms labai rūpėjo konkrečiai jų kaimuose vykstantys pokyčiai.

 

Darbai vykdomi Usėnų Vytauto, Nemuno, Veržės, Miško, Liepų, Topolių, Vilties, Gėlių, Ramunių ir J.Linkio gatvėse bei Žemaitkiemio. 

 

www.silutesnaujienos.lt inf. 

 

alfa.lt nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose