Už „žaliąjį“ susisiekimo būdą mieste

Iki Europos judriosios savaitės, didžiausios gyventojų judrumą skatinančios miestų kampanijos pasaulyje, pradžios liko dvi savaitės, ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas dar kartą kviečia šalies savivaldybes kuo aktyviau prisidėti prie šios iniciatyvos. Aktyviausių savivaldybių judriausiems gyventojams bus skirtos Aplinkos ministerijos dovanos.

 

„Judrus gyvenimo būdas – ir smagus, ir padeda tausoti aplinką. Jeigu bent retkarčiais, užuot važiavę automobiliu, į darbą ateisime pėstute ar atminsime dviračiu, ir jausimės geriau, ir švaresniu oru kvėpuosime. Europos judrioji savaitė – puiki proga tuo įsitikinti“, – sako ministras.

 

Šiai savaitei skirti renginiai prasidės rugsėjo 16 d. ir baigsis rugsėjo 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Šiemetinis akcijos šūkis – „Pasirink teisingai“ – skatina žmones mieste pasirinkti „žaliąjį“ susisiekimo būdą.

 

Kaip rodo Europos judriąją savaitę organizavusių miestų patirtis, jos renginių sėkmė labai priklauso nuo savivaldos noro keisti esamą padėtį ir bendradarbiavimo su vietos nevyriausybinėmis organizacijomis. Todėl liepos pabaigoje ministras Kęstutis Trečiokas kreipėsi į visų šalies savivaldybių vadovus ir pakvietė kuo aktyviau dalyvauti šioje Europos miestų kampanijoje. Į jo kvietimą jau atsiliepė ir apie planuojamus renginius pranešė 7 savivaldybės: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus miestų, Mažeikių, Kauno ir Raseinių rajonų.

 

Savivaldybės kviečiamos registruoti savo miestą oficialioje Europos judriosios savaitės svetainėje, o informaciją apie planuojamus renginius pateikti Aplinkos ministerijai iki rugsėjo 4 d.  el. paštu info@am.lt.

 

Kodėl verta mieste pasirinkti „žaliąjį“ susisiekimo būdą? 

 

Maksimaliai išnaudokite savo laiką. Keliaudami viešuoju transportu galite skaityti laikraščius, pasitikrinti elektroninį paštą telefone, dirbti kompiuteriu, kalbėti su draugais arba tiesiog sėdėti, atsipalaiduoti ir klausytis patinkančios muzikos.

 

Sportas. Apie 30 min. kasdien eidami į darbą ar iki 5 km važiuodami dviračiu jausitės žvalesni ir aktyvesni. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie kasdien bent pusvalandį eina pėsčiomis gyvena 2–9 metais ilgiau nei tie, kurie keliauja automobiliu.

 

Pasilik pinigus sau. Keliaujantieji automobiliu miestuose, kur eismas yra intensyvus, per metus vidutiniškai sunaudoja 500–600 litrų degalų. Už šiuos pinigus galima būtų nusipirkti kelionę sau ir savo draugui.

 

Saugok planetą. Visame pasaulyje transporto sektorius yra vienas didžiausių šiltnamio efektą sukeliančių dujų taršos šaltinių. Pasirinkdami keliones dviračiu ar pėsčiomis mes mažiname oro taršą ir geriname jo kokybę.

 

Kviečiame aktyviai palaikyti Europos judriosios savaitės kampaniją!

 

AM Visuomenės informavimo skyiaus ir www.silutesnaujienos.lt inf. 

 

AM nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose