Užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas – vienoje vietoje susirinko daugiausiai elektromobilių

Šeštadienį Vilniuje įvyko renginys, skirtas paminėti pasaulinę elektromobilių dieną. Jo metu užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas – vienoje vietoje susirinko 226 grynieji, vien tik elektra varomi automobiliai. Prieš metus tokio rekordo metu fiksuoti 94 elektromobiliai.

„Užfiksuotas rekordas, kasdien auganti elektromobilių savininkų bendruomenė rodo, kad gyventojai vis labiau nori prisidėti prie klimatui draugiškų sprendimų, o finansinė paskata įsigyjant elektromobilį yra reikalinga“, – sako Aplinkos projektų valdymo agentūros Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Elektromobilių skatinimui iš APVA administruojamo Modernizavimo fondo iki 2026 m. skirta 50 mln. eurų. Tai elektromobilių skaičių Lietuvoje leis padidinti beveik 3 kartus. Nenutrūkstamas finansavimas net keletui metų į priekį užtikrins nuoseklų elektromobilių skaičiaus augimą Lietuvoje. Investavus Modernizavimo fondo lėšas Lietuvoje papildomai bus įsigyta apie 14 tūkst. elektromobilių.

Pateikusiam prašymą pareiškėjui skiriama 2,5 tūkst. eurų išmoka už įsigytą naudotą (ne senesnį kaip 4 metų) elektromobilį arba 5 tūkst. eurų kompensacija – už naują (iki 6 mėn.). Įmonei ar fiziniam asmeniui, kuris įsigis elektromobilį ūkinei/komercinei veiklai bus skiriama 4 tūkst. eurų išmoka už įsigytą naują (iki 6 mėn.) elektromobilį.
Iki šiol kompensacinės išmokos už įsigytus elektromobilius maždaug 3000 gyventojų. Dar apie 1000 elektromobilių įsigijo juridiniai asmenys. Š. m. rugsėjo 1 d. duomenimis Lietuvoje iš viso registruota 6722 vnt. grynųjų elektromobilių.

Elektromobilių savininkams ir entuziastams skirtą renginį „Charged Up‘22“ organizavo bendrovė „Įkrautas“.

[metaslider id=”28479″]

Dalintis socialiniuose tinkluose