Vandens tiekėjams galimybė gauti finansavimą gyventojų nuotekų pajungimui

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šiandien skelbia kvietimą teikti paraiškas gyventojų būstų prijungimui prie centralizuotų nuotekų tinklų. Pagal šią priemonę dėl subsidijos tinklų tiesimui gyventojo privačiame sklype bei tinklų dalies iki gyventojo sklypo ribos valstybės ar savivaldybės žemėje tiesimo, gali kreiptis viešieji geriamojo vandens ir nuotekų tvarkytojai. Tam iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos numatyta kiek daugiau nei 1,6 mln. eurų.

Tinklų tiesimui ir dangų atstatymui gyventojo privačiame sklype galima gauti 100 proc. subsidiją, o tinklų tiesimui nuo išvystyto gatvės nuotekų tinklo iki gyventojo sklypo ribos – viešajam geriamojo vandens ir nuotekų tvarkytojui kompensuojama iki 70 proc. išlaidų. Bendra vieno būsto pajungimui skiriama subsidija gali siekti iki 3000 eurų. Maksimalus vienam pareiškėjui skiriamos subsidijos dydis gali būti iki 300 tūkst. eurų.

Įgyvendinus projektus už visą kvietimui numatytą sumą Lietuvoje išskirtose 54 aglomeracijose prie centralizuotų nuotekų tinklų galėtų būti pajungta virš 500  būstų.

„Finansavimas nukreiptas į vietoves, už kurias Lietuva atsiskaito Europos Komisijai ir dėl kurių Lietuva yra gavusi priekaištų dėl miestų nuotekų direktyvos įgyvendinimo. Būtent minimose 54 aglomeracijose neužtikrinamas nemažesnis kaip 98 proc. gyventojų nuotekų tvarkymas  centralizuotai. Tarp šių vietovių galima išskirti 27, kurios susiduria su didžiausiais iššūkiais,“ – teigia APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Per praėjusius metus vykusius kvietimus šios priemonės įgyvendinimui jau finansuojami 34 projektai, kuriuose už 2,2 mln. eurų numatoma prie centralizuotų nuotekų tinklų pajungti daugiau kaip 1 100  būstų.

Paraiškas galės teikti tik viešieji vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkytojai. Prijungiami gyvenamieji būstai atrenkami pagal savivaldybės ar viešojo vandens tiekėjo ir nuotekų tvarkytojo patvirtintą gyvenamų būstų prijungimo prie nuotekų surinkimo tinklų atrankos tvarką.

Ar aglomeracija patenka į sąrašą galima pasitikrinti čia: https://prisijungsiu.lt/ puslapio pabaigoje esančiame interanktyviame žemėlapyje.

Paraiškas per APVA informacinę sistemą APVIS galima pateikti iki š. m. rugsėjo 30 d.

geriamas vanduo

 

Dalintis socialiniuose tinkluose