Viešai prieinamos elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimas ir plėtra nustatytuose ruožuose šalia TEN-T tinklui priklausančių Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės kelių

           

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra vykdo projektą pagal kurį bus atliekamas viešai prieinamos elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimas ir plėtra nustatytuose ruožuose šalia TEN-T tinklui priklausančių Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės kelių.

Projektas įgyvendinamas pagal 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos susisiekimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 10-001-06-01-01 „Skatinti alternatyviųjų degalų naudojimą transporto sektoriuje“ veiklą „Viešai prieinamos elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimas ir plėtra“.

Projekto tikslas – Didinti energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių dalį ir alternatyvių degalų vartojimą transporto sektoriuje, skatinti darnų įvairiarūšį judumą ir mažinti transporto sukeliamą aplinkos taršą.

Projekto tikslinė grupė – Juridiniai asmenys, įsigyjantys ir įrengiantys viešai prieinamą elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą (elektromobilių įkrovimo stoteles su prieiga (-omis)).

Tikimasi, kad šios investicijos paskatins elektromobilių įkrovimo parkų įrengimą šalia TEN-T tinklui priklausančių Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės kelių 35 ruožuose. Planuojama, kad įrengus elektromobilių įkrovimo parkus visuose ruožuose, įkrovimo prieigų skaičius šalia svarbiausių transporto arterijų išaugtų daugiau kaip 500 vnt.

Atsižvelgiant į tai, kad jungtinio projekto remiamos veiklos ir rezultatas – pradėjusios veikti viešosios ir pusiau viešosios įkrovimo prieigos, jungtinis projektas tiesiogiai prisidės prie klimato kaitos švelninimo.

Skirtos 12 mln. Eur investicijos – tik viena iš sudedamųjų elektromobilių įkrovimo stotelių infrastruktūros plėtros finansavimo dalių. Iš viso tam numatyta apie 90 mln. Eur iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamo Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ (RRF) priemonės, ir 2021–2027 ES investicinės programos lėšų. Iš šios sumos 16 mln. Eur bus skiriama per regioninės plėtros priemonę.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis  – 2023-10-19 iki 2026-04-30

Projekto veiklos turi būti baigtos iki 2026-02-27.

Pagrindiniai projektą reglamentuojantys teisės aktai:

2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos susisiekimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 10-001-06-01-01 „Skatinti alternatyviųjų degalų naudojimą transporto sektoriuje“ veiklos „Viešai prieinamos elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimas ir plėtra“ poveiklės „Viešai prieinamos elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimas ir plėtra nustatytuose ruožuose šalia TEN-T tinklui priklausančių Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės kelių“ projektų finansavimo sąlygų aprašas.

Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės.