Vilniaus mieste lietaus nuotekos bus tvarkomos dar efektyviau

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) atstovai lankėsi viename iš ES lėšomis finansuojamo projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ objektų. Vizito tikslas buvo apžiūrėti, kaip bus tvarkomos lietaus nuotekos Šiaurinėje, Ukmergės, Ozo, Miglos, Paribio, Lūšių ir Elnių gatvėse.
„Džiaugiamės, jog statybos darbai vyksta sklandžiai. Ir jau netrukus šiose gatvėse paviršinės nuotekos bus tvarkomos efektyviau ir našiau. Šis „Grindos“ vykdomas projektas labai reikšmingas ne tik gyventojams, bet taip pat ir visai vandens augalijai ir gyvūnijai. Pastačius valymo įrenginius, į Nerį bus išleidžiamos tik išvalytos paviršinės lietaus nuotekos, taip neteršiant vandens“, – sakė APVA Europos Sąjungos programų valdymo departamento direktorius Artūras Pužas.
Aplankytame objekte yra numatyta nutiesti virš 3 tūkst. metrų paviršinių nuotekų tinklų, pastatyti 3000 l/s našumo paviršinių nuotekų valyklą ir pastatyti 20 000 kubinių metrų kaupyklą. Šių visų darbų vertė siekia daugiau kaip 14 mln. eurų.
Siekiant sumažinti užtvindymo paviršinėmis nuotekomis riziką ir neigiamą poveikį aplinkai bei ekonomikai Vilniaus mieste šiuo metu yra įgyvendinamas projektas „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“. Projekto vykdytojas – UAB „Grinda“, projekto partneris – Vilniaus miesto savivaldybės administracija.
 
Projektas „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ apima šias veiklas Vilniaus mieste:
„Lietaus nuotekynės įrengimas Šeškinės komplekso prieigose“;
„T. Narbuto-Saltoniškių gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukcija su valyklos ir taršos monitoringo mazgo įrengimu“;
 „Geležinio Vilko lietaus nuotekynės kolektoriaus rekonstrukcija su kaupyklų-valyklų ir taršos monitoringo mazgų įrengimu“;
„Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija“;
„Vilniaus miesto lietaus nuotekynės tinklų inventorizavimas, duomenų skaitmenizavimas ir įregistravimas“;
 „Verkių-Kareivių g. paviršinių nuotekų kolektoriaus rekonstravimo, valymo įrenginių ir monitoringo sistemos įrengimas“;
„Savanorių – Giraitės g. paviršinių nuotekų kolektoriaus rekonstravimo, valymo įrenginių ir monitoringo sistemos įrengimas“;
„Vilkpėdės gatvės paviršinių nuotekų kolektoriaus rekonstravimo, valymo įrenginių ir monitoringo sistemos įrengimas (I etapas)“.
 

Dalintis socialiniuose tinkluose