Virš 1,6 mln. eurų investicijų dar gali būti panaudota kompensacijoms biokuro katilams įsirengti: paraiškas gyventojai gali teikti iki birželio 9 dienos

Šiai dienai Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė 438 gyventojų prašymų kompensacijoms už iškastinį kurą (gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą, akmens anglį, durpių briketus ir kt.) naudojančių šilumos įrenginių keitimą į efektyvesnius šildymo įrenginius (5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius).
Prašoma lėšų suma sudaro 1,37 mln. eurų. Tuo tarpu kvietimui skirta 3 mln. eurų.
„Kviečiame gyventojus teikti paraiškas. Tai – naudinga investicija ateičiai. Juk sutaupomos gyventojų lėšos, palengvėja buitis, nes efektyvesniais šildymo įrenginiais lengviau ir patogiau naudotis. O kas svarbiausia, prisidedama prie šių laikų vieno didžiausio iššūkio – klimato kaitos“, – sako Aplinkos projektų valdymo agentūros Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Paraiškos priimamos iki birželio 9 dienos 17 val. Jas galite teikti tiesiai iš namų – per informacinę sistemą APVIS.
Dėl kompensacijų gali kreiptis gyventojai, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namus, kurių statyba teisės aktų nustatyta tvarka yra užbaigta ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre. Kompensacinė išmoka apskaičiuojama padauginus įrenginio galingumą kilovatais (kW) iš fiksuoto įkainio (Eur) ir gautą sumą padalinus perpus.
Klimato kaitos programos lėšomis galės būti finansuojami efektyviausi ir mažiausiai taršūs 5 klasės biokuro katilai ir šilumos siurbliai (išskyrus oras-oras).
Kvietimą rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose