Viršyti lūkesčiai: gyvenamųjų namų modernizavimui gauta 3 kartus daugiau paraiškų nei planuota

Rugpjūčio 31 d. baigėsi Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paskelbtas papildomas kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms individualių namų renovacijai gauti. Iš viso Agentūra sulaukė 406 gyventojų prašymų už 3,88 mln. eurų. Iš Klimato kaitos programos lėšų papildomam kvietimui buvo skirta 1 mln. eurų.
Paraiškas buvo galima teikti beveik visą mėnesį – nuo rugpjūčio 3 d. iki 31 d.
„Tris kartus išaugęs susidomėjimas individualių namų modernizavimu lyginant su praėjusiais metais patvirtina, kad investicijos į energiją taupančias priemones aktualios ne tik daugiabučių gyventojams, bet ir individualių namų savininkams “, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Agentūra per mėnesį įvertins visas gautas paraiškas ir spalio pradžioje gyventojai sužinos, ar jiems bus rezervuota parama individualių namų modernizavimui.
„Kviečiame gyventojus sekti informaciją Aplinkos projektų valdymo informacinėje sistemoje (APVIS). Gyventojai, paraiškose nurodytais kontaktais, per APVIS gaus informacinius pranešimus apie rezervuotas lėšas“, – akcentavo Jonas Balkevičius.
Įgyvendinti projektą ir pateikti APVA išlaidų kompensavimo prašymą privaloma ne vėliau kaip per 15 mėnesių nuo kvietimo teikti paraiškas pabaigos dienos.
Pavasarį pagal šį kvietimą  Agentūra sulaukė 732 gyventojų prašymų už beveik 7 mln. eurų. Iš Klimato kaitos programos lėšų finansavimas rezervuotas 685 pareiškėjams už 6,29 mln.
Tuo tarpu 2019 m. tokio pobūdžio kvietimas sulaukė 293 gyventojų prašymų 2,83 mln. Eur sumai. Iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei buvo skirta 3 mln. eurų.
Gyventojai prie APVIS gali prisijunti: https://apvis.apva.lt/ . Prisijungimo instrukcija patalpinta skiltyje „Pagalba“.

Dalintis socialiniuose tinkluose