Vis daugiau gyventojų išrieda į gatves su elektriniais paspirtukais

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šiai dienai sulaukė daugiau kaip 7 tūkst. gyventojų prašymų už beveik 5 mln. eurų įsigytiems el. paspirtukams, dviračiams ar mažiau taršiems automobiliams kompensuoti.
Šiems dviems kvietimams viso skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos. El. paspirtukams, dviračiams ir kitam alternatyviam transportui įsigyti skirta 6 mln. eurų, o mažiau taršiems automobiliams – 4 mln. eurų.
Virš 6 tūkst. gyventojų pateikė paraiškas įsigytiems el. paspirtukams, dviračiams, viešojo transporto bilietams ar dalijimo paslaugoms kompensuoti. Prašoma paramos suma siekia 4 mln. eurų.
Daugiausia, beveik 10 tūkst. vienetų, prašoma kompensuoti el. paspirtukus ir dviračius. Daugiau kaip 1,7 tūkst. įsigyta ir el. dviračių. Kvietimo sąlygos leidžia įsigyti po 2 vnt. šių ekologiškų transporto priemonių.
Beveik 1 tūkst. gyventojų įsigijo mažiau taršius automobilius, kurių išmetamas CO2 kiekis neviršija 130 g/km ir kurie nėra varomi dyzelinu. Prašoma paramos suma siekia 1 mln. eurų. Kiek daugiau nei 250 gyventojų pasirinko ir el. motociklus bei el. mopedus.
Kvietimai galioja iki tol, kol priemonei pakaks lėšų arba ne ilgiau kaip iki gruodžio 31 dienos.
Paraiškos kompensacijai gauti gali būti teikiamos APVA tik internetu per APVIS sistemą (https://apvis.apva.lt/).
Kvietimą el. paspirtukams, el. ar paprastiems dviračiams, viešojo transporto bilietams ir dalijimosi paslaugoms kompensuoti rasite ČIA.
Kvietimą mažiau taršiems automobiliams, el. motociklams ar el. mopedams kompensuoti rasite ČIA.
 

Dalintis socialiniuose tinkluose