Vištyčio regioniniame parke – naujas Lankytojų centras

Šių metų lapkričio 6 d. Vištyčio regioniniame parke buvo atidarytas naujasis Lankytojų centras. Jo ekspozicija „Kalvotoji Suvalkija” supažindina su šio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis.


Vištyčio regioninis parkas – kalvotasis Suvalkijos lygumų kampelis. Lietuvos pakraštyje, tarp Lenkijos ir Rusijos įsispraudusio parko kraštovaizdį kūrė labai aktyvūs ledo liežuviai per paskutinįjį ledynmetį. Ramiai praslinkę per visą Suvalkiją, suformavę beribes jos lygumas, jie taip įsisiautėjo ties Vištyčiu, kad sustūmė aukščiausią Lietuvoje Suvalkų moreninės aukštumos dalį – Pavištyčio-Dunojaus keterą. Aukščiausios kalvos susispietusios pietinėje parko dalyje. Tai Dunojaus kalnas (285 m), Janauka (282,9 m), Pavištyčio kalnas (282,4 m).


Pažintį su Suvalkijos kalvomis nuo šiol galima pradėti Lankytojų centro ekspozicijoje. Šios pažinties metu lankytojus lydės ir cypsės vištytis, mat suvalkiečiai taip vadina bet kokį paukščiuką.


Lankytojų centre susipažinus su Vištyčio regioninio parko įdomybėmis, galima savarankiškai arba su gamtos gidu keliauti po šią saugomą teritoriją. Dviračių ir pėsčiųjų takai vingiuoja per Suvalkijos kalvas, pro mažus ir didesnius ežerėlius, pelkes, akmenų grupes, Didįjį Vištyčio akmenį, Šventąjį šaltinėlį, piliakalnius, kalvas su regyklomis. Nuo „Trijų ežerų regyklos“ galima išvysti ne tik tris ežerus, bet ir pasigrožėti anapus Vištyčio ežero ošiančia Romintos giria.

 

www.am.lt inf. 

 

 

www.vilkaviskis.lt nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose