Virš 2600 gyventojų paraiškų saulės elektrinėms įsirengti bei seniems katilams pasikeisti

Nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia gyventojus teikti paraiškas finansavimui (kompensacijoms) gauti neefektyviai biomasę naudojančių katilų keitimui, saulės elektrinių įsirengimui ar įsigyjimui iš saulės parkų. Per pirmąją kvietimo savaitę APVA gavo virš 2600 gyventojų paraiškų už daugiau nei 6,7 mln. Eur.
Daugiau kaip 1500 paraiškų šiuo metu pateikta saulės elektrinėms įsirengti, kurių suma siekia 4,1 mln. eurų. Beveik 300 prašymų už 0,5 mln. eurų gauta saulės elektrinėms iš saulės parkų įsigyti. Dar virš 800 gyventojų pateikė paraiškas neefektyviai biomasę naudojantiems katilams pasikeisti, kurių bendra suma yra 2,2 mln. Eur.
Atkreipiame dėmesį, kad prieš teikiant paraiškas gyventojai turi įsivertinti ne tik savo elektros vartojimo poreikius, bet ir technines elektrinės prijungimo galimybes: prieš įsirengiant elektrinę, primygtinai rekomenduojame pasikonsultuoti su ESO dėl vartotojo elektros tinklo pajėgumo. ESO fiksuoja jau ne vieną atvejį, kai elektrinė įrengta, bet ji negali būti prijungta prie skirstomojo elektros tinklo, nes paaiškėja, kad neužtenka tinklo pajėgumo priimti generuojamą elektros energiją, o tam reikalinga tinklo rekonstrukcija.
Gyventojai paraiškas teikti gali per Aplinkos projektų valdymo agentūros informacinę sistemą APVIS https://apvis.apva.lt/

Dalintis socialiniuose tinkluose